УМОВИ проведення змагань з ТПТ на дистанції ?Смуга перешкод? V клас

У М О В И
проведення змагань з ТПТ на дистанції ?Смуга перешкод?
V клас
Місце проведення "Лиса Гора", м. Видубичи. Старт біля висохлого озера (Столичне шосе).
Умови дистанції "Смуга перешкод"
1. Клас дистанції - V
2. Кількість етапів - 8, з них самонаведенням - 7
3. Команди стартують згідно жеребкування
4. Проходження всієї дистанції в касках, одежа повинна закривати лікті та коліна.
5. Склад команди - 6 чол. ( не менше 1 особи жіночої статі). В склад команди може входити тренер та представник.
6. Орієнтовний стартовий інтервал між командами - 20 хв.
7. Команда прибуває на старт за 10 хв. для проходження техкомісії.
8. Все нестандартне спорядження повинно пройти техкомісію.
9. На дистанції дозволяється лідирування в обидва напрямки з обов?язковим виконанням технічних прийомів.
10. Всі етапи знаходяться у зони видимості учасників, переходи між ними промарковані.
11. На касках учасників обов?язково повинний бути присутній номер учасника від одного до шості.
12. Команда долає дистанцію з контрольним вантажем 40 кг, який постійно повинен знаходитись на самостраховці чи на учаснику в небезпечній зоні.
13. На етапах з потерпілим умовно потерпілий - учасник команди за бажанням.
14. Посилання та опис етапів наведено в "Правилах змагань зі спортивного туризму",2001 рік, таблицю штрафів вважати, як настановами до даних змагань ( табл.3).
15. На дистанції встановлено ПКЧ та КЧ -
16. Сумарний перепад висот - м;
17. Довжина - м;

1. Колода (3А). Довжина етапу - до 20 м. Довжина колоди до 7м.
Обладнання: На ВД ПО (дерево) або ВП (відтяжка), дві ЛО, КЛ, чотири колоди (для триноги); на ЦД ПО (дерево) або ВП (відтяжка), КЛ. Команда вкладає колоду за допомогою триноги. Перший учасник з командною страховкою, інші з самостраховкою вусом по командним перилам та з супроводженням.

2.Переправа через яр по вірьовці з поручнями. ( 2А) . Довжина до 30м.
Обладнання: верхня подвійна перильна суддівська вірьовка , на ВД ПО (дерево) діаметром до 40см, дві ЛО для організації страховки першого учасника; на цільовому ПО (дерево) діаметром до 40см, на початку та в кінці етапу КЛ. Команда наводить перильну вірьовку (можна одинарну). Переправа першого з командною страховкою по суддівській перильній вірьовці (як по переправі), решта по вірьовці з поручнями з супроводжуючою мотузкою.

3. Підйом по схилу (1Б). Довжина етапу - до 40 м. Стрімкість схилу до 55°.
Обладнання: КЛ на початку та в кінці етапу; три ППС - на ділянці підйому; ВП у кінці етапу. Перший учасник долає етап з нижньою командною страховкою, використовуючи ППС, решта з самостраховкою схоплюючим вузлом по командним поручням.

4. Спуск по вертикальним перилам + спуск потерпілого (2Б). Довжина етапу - до 30 м. Стрімкість схилу до 90°.
Обладнання: ПСП , два ЗСК, три ВП, КЛ на початку етапу, СС для потерпілого; КЛ, дві ВП в кінці етапу. Всі учасники долають етап по командним поручням за допомогою гальмівного пристрою, та з верхньою командною страховкою (через гальмівний пристрій). Спуск потерпілого(потерпілий учасник команди за бажанням команди) з супроводжуючим проводиться на подвійний транспортній мотузці з використанням гальмівного пристрою.

5. Підйом по вертикальним перилам + підйом потерпілого (3А). Довжина етапу - до 25 м. Стрімкість схилу 80- 90°. Обладнання: Дві ВП на початку етапу; СС та суддівські поручні на ділянці підйому (для першого); ПСП, КЛ та три ВП у кінці етапу. Перший учасник долає етап з СС та з самостраховкою схоплюючим вузлом по суддівським поручням, решта - з верхньою командною страховкою(через гальмівний пристрій). Підйом потерпілого(потерпілий учасник команди за бажанням команди) з супроводжуючим проводиться на подвійний транспортній мотузці з використанням короткого поліспасту.

6. Крутопохила переправа вниз (3А). Довжина етапу - до 35 м. Стрімкість схилу до 55°.
Обладнання: ПСП, два ЗСК, КЛ на початку етапу; ПСП, дві ВП, КЛ в кінці етапу. Перший учасник долає етап по командним поручням з самостраховкою схоплюючим вузлом або по командним поручням за допомогою гальмівного пристрою та з верхньою командною страховкою. Решта по навісній переправі з верхньою командною страховкою (через гальмівний пристрій), останній з додатковою супроводжуючою( підтягуючою) мотузкою.

7. Навісна переправа через яр з ?потерпілим? ( 2Б) . Довжина до 45м.
Обладнання: на ВД ПО (дерево) діаметром до 40см, дві ВП (вантажні петлі) для організації страховки першого учасника, дві довгі жердини, три короткі поперечини; на ЦД ПО (дерево) діаметром до 40см, на початку та в кінці етапу КЛ. Команда виготовляє ноші, для транспортування ?потерпілого?, використовуючи дві довгі суддівські жердини та три короткі поперечини, власні штормівки або спеціальне полотно. Команда наводить подвійні командні вірьовки. Переправа першого з командною страховкою, решта по навісній переправі з супроводжуючою мотузкою. Переправа ?потерпілого? по командним перилам з командною страховкою та супроводженням.
8. В?язання вузлів. Учасники в?яжуть по два вузла, використовуючи власне спорядження.
Перелік вузлів: брам шкотовий, академічний, грейпвайн, вісімка, булінь (навколо опори), зустрічний, подвійний провідник, стремено (навколо опори), провідник одним кінцем, схоплюючий одним кінцем, ткацький, простий провідник.

Коментарі

Если вдруг не хватает учасника я с удовольствием пробегу с любой командой.
Данилюк Аркадий 1987 г.р., КМС, турклуб "Нептур", мой номер 095 200 122 9.
Про меня можно спросить у Шаповалова Александра

Підписатися на Коментарі для "УМОВИ проведення змагань з ТПТ на дистанції ?Смуга перешкод? V клас"