Група під кер. А. Соколова успішно повернулася з розвідувального походу в болгарські гори Ріла і Пірін -- найвищі масиви на Балканах. Формально похід заявлявся як пішохідний 3 к.с., проте через міжсезоння він вмістив низку суто гірських і альпіністських перешкод, таких як сн.-ск. перевали та траверси вершин.
На висоті понад 1900 метрів -- сніг глибиною 1.5-2 метра, який з ранку до обіду в безлісій зоні майже не провалюється. Вище зони лісу (а часто і в лісі) перманентна лавинна небезпека -- за ходовий день іноді спостерігали декілька сходів, і безліч старих лавинних виносів, які потрібно перетинати. Погода в квітні-травні в болгарських горах вкрай нестабільна і може змінюється протягом години від спеки до снігопаду.
За першу половину походу вдалося пройти частину маршруту, що проходив Рілою, але через сильне погіршення погоди і несприятливі прогнози довелося зійти з основної частини траверсу головного Пірінського хребта, на якому відседіли майже дві доби, очікуючи погоди, і замінити його на спуск лісом.
Маршрут: с. Сапарева Баня - Паничище - Зелени преслап - Седемте езера - пер. Седемте ез.-Паниците (1А-1Б) - в. Харамията (2465м) -в. Зелени камък (2592м) - Раздела - траверс (~1Б) в. Додов връх (2661), Малък Мраморец (2598м), Голям Мраморец (2602м) - в. Мальовица (2729м) - Дългия рид - Рилски манастир - р. Илийна - р. Рилска - Тиха Рила - Рибни езера - зв'язка Канарски преслап - Рибноезерски преслап (~1Б*) - Канарски циркус - в. Вапа (2532м) - в. Чемерна (2511м) - Семково - г. Белица - г. Разлог - Беталовото - Суходолско езеро - траверс (~2А) в. Разложки суходол (2640м), в. Каменица (2726м), в. Баюви дупки (2820м), в. Бански суходол (2884м) - "Кончето" - Суходолски превал - р. Етипицка - р. Влахинска - г. Кресна
Також група відвідала вузькоколійку, яка є найвищою залізницею на Балканському півострові, що проходить по Родопах, горах, де народився Орфєй, місто Сандански -- батьківщину Спартака і знаменитий Мелник з його пірамідами і вином.
Висловлюємо подяку всім, хто допомогав при підготовці і на маршруті, а особливо Аспаруху Марковски за його путівник зимовими маршрутами, консультації по спорядженню і маршруту і SMS-зв'язок з групою на маршруті , Ясену Пекунову за консультації при плануванні, а також Свірському Тарасу за онлайн SMS-аналіз прогнозів погоди, які дуже допомогали оперативно корегувати маршрут.