Умови дистанції "Крос-похід" (жорстке раллі)

Кубок України з ТПТ 2007

Кубок України з техніки пішохідного туризму

Головний суддя_______________

Умови дистанції "Крос-похід" (жорстке раллі).

Клас дистанції - V (_________ балів, з них локальних - 123,2 балів); кількість етапів - 13, з них з самонаведенням - 10)

Довжина дистанції - ______ км. Перепад висот - ______ м, швидкісних етапів - ______.

Склад команди 6 чол. (з них не менше 1 дівчини). Проходження дистанції всією командою, в касках, одежа повинна закривати коліна та лікті.

Використовується карта для спортивного орієнтування М 1:15000, H=5 м, 2007рік. Автор карти Левчик С.М. Аварійний азимут-180? (до річки).

Команди прибувають на старт за 20 хв. для проходження техкомісії та нанесення КП на свою карту (за 10 хв.).

Рух по дистанції в заданому напрямі згідно командної картки. При неявці на етап - зняття з дистанції. На деяких ділянках між етапами є КП орієнтування, не взяття яких штрафується 6 балами технічного штрафу.

Суддя дозволяє команді починати роботу на етапі, якщо в полі його зору є всі 6 учасників команди.

Втрачене (загублене) командою спорядження штрафується по факту.

Етап вважається пройденим, якщо його пройшло не менше 2 учасників. При цьому команда отримує по 20 балів технічного штрафу за кожного учасника, що не закінчив проходження етапу та 10 балів за втрату спорядження. На етапах з "потерпілим" етап вважається пройденим, якщо "потерпілий" подолав етап.

Команда повинна мати аптечку з необхідним переліком медикаментів для надання першої долікарської допомоги та флягу з водою.

Обладнання етапів згідно схеми.

ОПИС ЕТАПІВ:

1. Переправа через яр по колоді. (2Б - 10б). КЧ - 14 хв.

L (між опорами) - до 22 м. L (колоди) - до 14 м. Початок та кінець етапу - контрольні лінії (КЛ). Команда повинна вкласти колоду любим способом, але з обов?язковим використанням ?вусів?.

Перший учасник переправляється на цільовий берег по колоді з командною страховкою та СС. Інші по колоді з с/с ?вусом? по наведених командою перилах і з супроводжуючою мотузкою.

2. Рух по лінії. L- ___ км.

3. Вузли (швидкісний).(н/к - 3б). КЧ - 1 хв.

Кожен учасник витягує карточку з назвою вузла і зав?язує його.

4. Крутопохила переправа.(3А - 15б). КЧ ?16
хв.

L - 20 м. Початок етапу - подвійні суддівські перила (ПСП) (з КЛ під ними), 2 заглушених суддівських карабіна (ЗСК) та суддівська петля, кінець - ПСП (з КЛ під ними) і 1 вантажна (ВП) та 2 суддівські петлі. 1-й спускається "Дюльфером" з верхньою командною страховкою (КС), решта - по наведеній ком. переправі із верх. КС через гальмівний пристрій та з суддівською перильною страховкою своїм "вусом". Для останнього уч-ка обов?язкова супроводжуюча мотузка знизу. Фініш - по постановці всіх учасників на ПСП кінця етапу та висковзуванню командних мотузок з ЗСК початку етапу.

5. Підйом, підйом потерпілого з супроводжуючим.(3А - 12б). КЧ - 17 хв.

L- 22м, крутизна до 90?. Обладнання: початок етапу - дві суддівські петлі (для страховки та с/с страхуючого), кінець - ПСП та чотири вантажні петлі, СС для першого учасника. Початок етапу - край скелі. На підйомі - три ППС. Перший учасник долає етап лазінням з верхньою суддівською страховкою (СС) і нижньою командною страховкою, використовуючи всі ППС. Інші - з верхньою командною страховкою.

Підйом потерпілого з супроводжуючим здійснюється згідно Правил, однак супроводжуючий забезпечується додатково СС. Травма потерпілого важка. ?Потерпілий? - за вибором команди і стає ним з початку роботи команди на етапі і перестає ним бути по постановці на ПСП. Фініш - по постановці всіх учасників на ПСП.

6. Навісна переправа через яр з транспортуванням "потерпілого".(3А - 18б). КЧ - 17хв.

L - 25м. Початок етапу ПСП та 2 ЗСК, кінець - ПСП і 2 вантажні петлі. 1-й переправляється на цільовий берег (спуск як по вертикальних перилах з командною страховкою; підйом - допоміжна суд.мотузка з командною страховкою), решта - по наведеній командою переправі з суддівською перильною страховкою своїм "вусом" і з супроводженням. Кріплення переправи за ЗСК та ВП. "Потерпілий" (учасник команди) транспортується в "коконі" згідно Правил. Фініш як на етапі ?1. "Потерпілий" стає "потерпілим" з постановки на с/с ПСП початку етапу і перестає ним бути по постановці на ПСП кінця етапу та знятті кокона з переправи.

7. Підйом. Траверс.(1Б - 4,8б)-(2А - 8б). КЧ - 14 хв.

Довжина-28 м (підйому - 8 м). Початок підйому КЛ, 1 ППС, СС для першого. Кінець підйому початок траверсу - 2 вантажні петлі. На траверсі 4 ППС у вигляді петель. Остання ділянка - похила вниз. Останній ППС - ЗСК та 2 вантажні петлі. Кінець етапу - КЛ та 3 суддівських петлі. Фініш - по виходу всіх учасників за КЛ в кінці етапу та звільненню від командних мотузок ППС-ів.

8. Крутопохила переправа вверх.(3А - 18б). КЧ - 17 хв.

L - 23м. Початок етапу КЛ, суддівська петля і 2 ЗСК, кінець - ПСП (з КЛ під ними) і 1 вантажна та 2 суддівські петлі. 1-й піднімається вільним лазінням з верхньою суддівською та нижньою КС, решта - по наведеній ком. переправі із верхньою КС та з суддівською перильною страховкою своїм "вусом". Кріплення переправи в ЗСК та ВП. Фініш по постановці всіх учасників на ПСП, та висковзуванню мотузок за КЛ початку етапу.

9 Спуск по схилу.(1Б - 7,2 б). КЧ - 8 хв.

L - 31м. рельєф скельно-земляний. Обладнання: КЛ, ЗСК та суддівська петля на початку етапу; КЛ в кінці етапу. Спуск згідно Правил.

10. Транспортування потерпілого по пересіченій місцевості.(н/к - 3б). КЧ - 6 хв.

L - до 150м.

Транспортування здійснюється на бухті мотузки, рюкзаку і т.п., потерпілий
на вибір команди. Травма - перелом гомілки.

11. Спуск потерпілого із супроводжуючим.(2Б - 10б). КЧ - 15 хв.

L - 22м. Початок етапу ПСП, 2 ЗСК і 2 вантажних петлі, кінець - ПСП. На даному етапі вихід команд здійснюється на КП з якого веде маркування до підвідних суддівських перил, які в свою чергу переходить в ПСП початку етапу. Спуск потерпілого з супроводжуючим проводиться на подвійній мотузці, кінці якої закріплюються до супроводжуючого і потерпілого, а верхній кінець закріплений. "Потерпілий" і супроводжуючий зблоковані між собою. "Потерпілий" забезпечується командною страховкою, супроводжуючий додатково забезпечується суддівською страховкою. Спуск проводиться в рукавицях через гальмівний пристрій з підстраховкою схоплюючим вузлом. Решта учасників долають етап по наведеній командою перильній мотузці за допомогою гальмівного пристрою і з верхньою командною страховкою. Потерпілого вибирає команда. Фініш - по постановці всіх учасників на ПСП кінця етапу і висмикуванні мотузок з обладнання початку етапу.

12. Переправа вбрід з використанням перил.(2А - 13,2б). КЧ - 14 хв.

L - до 40м. Початок та кінець етапу - береги річки. Перший переправляється вбрід згідно Правил. Всі інші вбрід з с\с "вусом" на командних перилах і супроводжуючою мотузкою. Кріплення перил в ЗСК на висхідному березі та за дерево на цільовому.

13. Переправа через річку вбрід стінкою.(н\к - 1б). КЧ - 6 хв. Ширина річки до 30 м. Початок та кінець етапу - береги річки.

Фініш дистанції: КЧ-____________.

На фініші здача карти та командної картки.

Підведення підсумків:

Результат команди, що пройшли дистанцію без знять, визначається за сумою часу швидкісних етапів, технічних штрафів на дистанції та постійної часу. Вище місце займає команда із меншим результатом. При рівності результату, краще місце посідає команда, що має менше технічних штрафів.

Серед команд, які мають зняття з етапів, місця розподіляються за кількістю "знять". При однаковій кількості "знять", вище місце займає команда, що має менше технічних штрафів на етапах що були пройдені; при рівності і цього показника, вище місце - по зняттю з менш пріоритетного етапу.

Після цього місця займають команди що зняті з дистанції.

Пріоритет етапів визначається по бальній оцінці етапів і остаточно буде
доведений до представників на нараді під час змагань.

Заступник головного судді з виду Козік В.О.

Начальник дистанції Кукуруза І.Ф.

Підписатися на Коментарі для "Умови дистанції "Крос-похід" (жорстке раллі)"