Маршрут походу

Маршут походу намальовано на карті зеленим кольором, локальні перешкоди - червоними крапками. Також червоним вказані фрагменти першопроходжень. Жовтим кольором показано маршрут 3-ки в тих місцях, де він відрізняється від 4-ки.


Зеленим позначено основний маршрут (4-ка), жовтим - шлях виходу 3-ки, фіолетовим - запасні варіанти

Тут знаходиться графік руху для 4-ки. Зверніть увагу на сумарні набір висоти і висоту ночівель.

-------------------------------------------------------------------------------------------

Маршрут складається з двох частин:

  • розминочно-пізнавальної (від с.Квемо-Млеті) до сел. Ресі, куди планується завезти заброску;
  • висотної.

Основні ідеї 4-ки:

  • траверс Майлі-Казбек (2Б+2Б, 5033, від вершини Майлі маршрут не опускається нижче за 4450) зі спуском на малоходжений льодовик Абано (кажуть, біля його язика є теплі !!! мінеральні джерела)
  • огляд Кельського вулканічного плато (КВП)
  • першопроходження маршрутів на якісь вершини (Лазгциті-східних гребінь, Майлі - південний гребінь).

Для успішного траверсу 5-ти тисячника треба добре акліматизуватися. Більше за це, хороша акліматизація абсолютно необхідна для проходження нового маршрту на Майлі (4600).

Для цього слугуватимуть підйом на Лазгциті (бл. 3800) та траверс східної вершини г. Зілги (3877) з ночівлею на сідловині пер. Росія, 2Б) (бл. 3650). Окрім цього, в маршруті передбачена ночівля на сідловині пер. Теп-Суатісі (2А, 3900) з радіальним виходом на сусідню вершину 4092 (1Б, п/п). Але боюся, цієї акліматизації може виявитись недостатньо для траверсу Казбека з ночівлею на його сідловині.

Тому перед сходженням на Майлі додамо ще одне радіальне сходження, максимально легке і максимально високе - г. Пастухова (2А, бл.4319). Ця ж вершина слугуватиме вищою точкою в 3-ці. Після цього сходження - проводимо "трійку" через пер. Молодий Комуніст, 1Б в ущ. Мна і організовуємо напівднівку на льодовику Східний Суатісі. Заодно оглядаємо/провішуємо перші мотузки на південне ребро Майлі.

Запасними варіантами будуть:

  • замість першопроходження південного ребра підйом на Майлі західним гребенем - 2Б;
  • замість траверсу Казбека - радіальний підйом на вершину і спуск через льодовик Чач - 2Б.

Незважаючи на те, що траверс Майлі-Казбек "тягне" на дві "двійки-бе", МКК може вважати інакше :-). Та і, врешті-решт, мало що може статися на цьому участку маршруту - раптом, треба буде звалити якомога легшим варіантом - наприклад, через льодовик Орцвері (інша його назва - Гергеті) (2А). Щоб і у цьому випадку 4-ка залишилсь 4-кою слід подбати про додаткову 2Б, десь в першій половині маршруту, оскільки друга і так досить таки складна - як би на ній не перегрузитись.

Такою 2Б буде підйом на Зілгу (найлогічніше виглядає південно-східний гребінь, 2А) зі спуском і ночівлею на сідловині між двома її вершинами, а далі - спуском льодопадом перевалу Росія, 2Б.

Хорошою розминкою перед Зілгою має стати першопроходження нового маршруту на Лазгциті (бл. 3800) - орієнтовно 1Б-2А к.с. Адже туди, на відміну від Зілги ми підемо без рюкзаків. Водночас робити першопрохід розминкою також ризиковано, тому заплануємо ще сходження на Лагатисар (1Б, 3681) з пер. Харульський. І про всяк випадок - а раптом погода буде не дуже - запишемо перед ним радіалку на вукагн Шерхота (1А, бл.3600). Наша мета - здійснити якусь одну з цих двох радіалок- це сприятиме хорошій акліматизованості на Лазгциті.

Маршрут походу, звичайно ж, слід почати плавно: оглядатимемо розвалини старовини Ганіві, Ерхоті, Дзиарка (хтось щось спробує "нарити" про них?) (див. підйом від Квемо-Млеті на КВП), оглядатимео/купатимось в озерах, в т.ч. другому за величиною на Кавказі (див.[ГОК]) оз.Келістба. Перші два перевали Вулканічний 1А, та Харульський 1А - обидва не набагато вищі за 3000 - не повинні становити труднощів і вибрані просто з міркувань логічності маршруту подорожі та огляду максимальної площі КВП.
Власне, перший більш-менш складний перевал (Улітка, 2А) - йдеться з рюком на відміну від вершин - розташований наприкінці першої частини маршруту.

Перевали Улітка (2А) та Теп-Суатісі (2А) - логічно вписуються в маршрут і є визначальними для 3-ки та напіввизначальними для 4-ки. За наявності часу і бажання з пер. Теп-Суатісі піднімемось на сусідню вершину 4096 - з неї, сподіваюсь, можна буде відзняти східний гребінь г. Суатісі, сучасний стан льодовика Західний Суатісі, ну і взагалі, може ще щось побачимо ;-).

Отже, що ми маємо на сьогодняшній день:

4-ка: бл. 23 днів, бл. 154 км; перевали/траверси: 2-1А, (1)-1Б (не йде в залік - проводимо 3-ку), 2-2А, 3-2Б; вершини: 2-1Б (Лагатисар, г.4092), 1-1Б-2А (п\п, Лазгциті), 1-2А - Пастухова. В рамках траверсів 2Б також сходження на Зілгу (2А), Майлі (п/п 2А-2Б), Казбек (2А). Максимальна висота ночівлі - бл. 4900 - сідловина Казбека. Макс. висота маршруту - 5033 - Казбек. Не вкакаємось ;-)?

3-ка: бл. 17 днів, бл. 140 км; перевали/траверси: 2-1А, 1-1Б, 2-2А ; вершини: 2-1Б (Лагатисар, г.4092), 1-(1Б-2А) (п\п, Лазгциті), 1-2А - Пастухова.
Максимальна висота ночівлі - 4140 - сідловина пер.Майлі-Суатісі, макс. висота маршруту - 4319 - г.Пастухова.

Підписатися на Коментарі для "Маршрут походу"