Характеристика району

ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА РАЙОНУ ПОХОДУ ТА ЙОГО ПІЗНАВАЛЬНА ЦІННІСТЬ

На заході нашої мальовничої України знаходится один із багатьох краевидів- Карпати. Із північно-східної частини від Водороздільного хребта Карпат знаходятся держави Словакія та Польща а також Львівська область. На заході- Закарпатськеа область, в центрі так на сході Івано-Франківська, та на південнному заході- Чернівецька область та Румунія. Найвища вершина на Україні- гора Говерла- 12061м.

Багата та різноманітна природа краю. Похилі схили Карпат покриті переважно буковими та хвойними лісами. Вище цих лісів, на висоті 1500-2000м.над рівнем моря знаходятся полонини- високогірні альпійські та субальпійські поля на котрих в теплу пору року місцеві мешканці випасають худобу.

На самих високих скалистмх схилах гір можна зустріти занесену до Червоної Книги дуже рідкісну квітку- ЕДЕЛЬВЕЙС, котру місцеві мешканці називають шовковою косицею.

В лісах водятся олені, косулі, кабани, ведмеді, лисиці, зайці, рисі, борсуки. На заболочених місцевостях та водоймах- лисухи, кулики, крякви, гирки, чорний тап білий аісти, чаплі. В лісах зустрічаются фазани, глухарі, тетерева, рябчики, сіра куропатка. В річках та озерах живуть річкова та радужна форель, харіус, короп, окунь, щука.

Надра Карпат багаті різними корисними копалинами: природній газ, залізна руда, буре вугілля, руда кольорових металів, бентонітова глина, високоякісні коаліни, кам’яна сіль. Тут є значні запаси будівельних матеріалів: мармур, андезіт, базальт, туфа, реоліт, вапняки та пісчаники. З-підземлі витікае велика різноманітність мінеральних джерел- соляномістких, сірчаномістких, йодомістких, залізомістких, вуглекисломістких та інших.

Населення нараховуе близько 1203 тис. чоловік. Основним та корінним населенням являются українці- близько 77%. Проживають також венгри, росіяни, румуни, словаки та інші верстви населення- близько 30%.

Знайдені археологічні сліди перебування людини на території Карпат відносятся до періоду раннього палеоліту /приблизно 500 тис.р. до Р.Х./. В перші століття нашої ери сюди під натиском римлян із долин Сіріта та Прута пересилились карпи- одне із фракійських племен. На думку багатьох дослідників від імені цього племені і отримали свою назву гори- Карпати.

Карпи були безпосередніми попередниками відомих по літописям східно-слов’янських племен білирх хорватів, значна частина котрих уже в ІХст. Входили до складу Давньоруської держави.

ТУРИСТИЧНА ХАРАКТЕРИСТИКА

Багаточисельні історичні та архітектурні пам’ятки, краса лісних гір та альпійських полонин, географічне положення та добрі транспортні маршрути приваблюють в Карпати мандрівників зі всіх кінців СНГ та ближнього й дальнього зарубіжжя.

Тут створена широка мережа закладів туризму: побудовано багато туристичних баз,приютів, стоянок. Розроблено різні маршрути:автомобільні, велосипедні, пішохідні, лижні, автобусних походів та екскурсій.

Більш детальні дані про ці маршрути є в різних путівниках, котрі вийшли найближчим часом. Знайомство з Карпатами можна здійснити за допомогою туристичних організацій чи самостійно. В першому випадку: туристи подорожують по маршрутах розроблених туристичною організаціею в супроводі досвідчених екскурсоводів та інструкторів. В другому випадку – маршрут вибирается на власний погляд з урахуванням інтересів, часу та вибраного засобу пересування.

Карпати є чудовим районом для здійснення спортивних походів.

Іще декілька настановчих слів. В замін нових знань та вражень від туриста вимагається лиш одне: бережно відноситись до оточуючої його природи та історичних пам’яток.

Загальні вимоги до відвідування Карпатського державного заповідника: знаходитись в заповіднику можна лише з відома та дозволу дирекції. Для цього в Карпатах створена ціла система контрольно-рятувальних служб та лісних кордонів.

Карпати багаті неповторними пам’ятками природи та культури. І так бувае боляче, коли стикаешся з варварським відношенням до цього, котре створювалось століттями, що збагачуе нашу історію, культуру, нашу будденність.

Істинний турист нетільки не дозволить собі плюндруватинаписами пам’ятка давнини чи природи, але і рішуче не дозволяє бездумних вчинків інших порушувати гармонію оточуючого його світу. Це не тільки турботливе та любяче відношення до первозданної краси природи,- це турбота про майбутні покоління, прагнення залишити і зберегти їм те, що дорого було нашим попередникам, дорого нам. Наша загальна задача- донести до майбутніх поколінь скарби первісної краси та людської геніальності.

ОТЖЕ, В ДОРОГУ! ЗАПРОШУЄМО ВАС В КАРПАТИ.

Підписатися на Коментарі для "Характеристика району"